प्रदूूषण बढेपछि दिल्लीमा निर्माण कार्यमा रोक

खबर बुक
  • ख-
  • ख+

नयाँ दिल्ली– दिल्लीमा प्रदूूषणको तह बढेसँगै  निर्माण तथा भत्काउने कार्यमा प्रतिबन्ध लगाइएको छ । तर, प्रतिबन्धहरू राष्ट्रिय सुरक्षा, रक्षा, रेलवे, मेट्रो रेल लगायतका अत्यावश्यक परि योजनाहरूमा लागू हुने छैनन् ।

गुणस्तरहीन हावााई मनन गर्दै पेट्रोल र डिजेलबाट चल्ने चार पांग्रे सवारी साधनहरूको गतिविधिमा प्रतिबन्ध लगाउन सकिने वायु गुणस्तर व्यवस्थापन आयोग (सीएक्युुएम) ले जनाएको छ । सीएक्युुएमका अनुसार यो निर्देशन अधिकारीहरूलाई बाध्यकारी हुने छैन ।

निर्माण गतिविधिहरूमा प्रतिबन्धले नोएडा, गाजियाबाद, गुरुग्राम र अन्य क्षेत्रहरूमा आवास परियोजनाहरूलाई असर गर्ने सम्भावना छ । यद्यपि, दूध र दुग्ध एकाइहरू र जीवन बचाउने चिकित्सा उपकरण, औषधि र औषधिहरूको उत्पादनमा संलग्नहरूलाई छुट दिइएको छ ।

भारतमा हिउँद मौसम सुरु भएसँगै वायु प्रदूषण बढ्ने गरेको छ ।  वायुमा धुलोको कण ह्वात्तै बढेको छ ।

दिल्लीमा प्रदूूषणको तह बढेसँगै  निर्माण तथा भत्काउने कार्यमा प्रतिबन्ध लगाइएको छ । तर, प्रतिबन्धहरू राष्ट्रिय सुरक्षा, रक्षा, रेलवे, मेट्रो रेल लगायतका अत्यावश्यक परि योजनाहरूमा लागू हुने छैनन् ।

गुणस्तरहीन हावााई मनन गर्दै पेट्रोल र डिजेलबाट चल्ने चार पांग्रे सवारी साधनहरूको गतिविधिमा प्रतिबन्ध लगाउन सकिने वायु गुणस्तर व्यवस्थापन आयोग (सीएक्युुएम) ले जनाएको छ । सीएक्युुएमका अनुसार यो निर्देशन अधिकारीहरूलाई बाध्यकारी हुने छैन ।

निर्माण गतिविधिहरूमा प्रतिबन्धले नोएडा, गाजियाबाद, गुरुग्राम र अन्य क्षेत्रहरूमा आवास परियोजनाहरूलाई असर गर्ने सम्भावना छ । यद्यपि, दूध र दुग्ध एकाइहरू र जीवन बचाउने चिकित्सा उपकरण, औषधि र औषधिहरूको उत्पादनमा संलग्नहरूलाई छुट दिइएको छ ।

भारतमा हिउँद मौसम सुरु भएसँगै वायु प्रदूषण बढ्ने गरेको छ ।  वायुमा धुलोको कण ह्वात्तै बढेको छ ।

कुनै सल्लाह, सुझाव वा प्रतिकृयाको लागि khabarbook.com@gmail.com मा इमेल पठाउन सक्नुहुन्छ ।
प्रतिक्रिया दिनुहोस्